پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی

دانلود راینو ۵ – SR14

دانلود راینو ۵ – SR14 ،

راینو در سال ۱۹۸۰ در سیاتل آمریکا توسط رابرت مک نیل و همکارانش به وجود آمد. در ۱۹۸۵ آنها به توسعه راینو بر مبنای اتوکد پرداختند.

به همین دلیل راینو یک نرم افزار به اصطلاح CAD BASE است. در سال ۱۹۹۲ نوشتن پلاگین های راینو برای کاربران خاص شروع شد. مانند Rhino Marine که برای ساخت کشتی و قایق و Rhino Gold .که به منظور چیدمان سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با برش های مختلف. Matrix و امثال آن استفاده می شد.

در سال ۲۰۰۷ آمار کاربران راینو به بیش از ۱۵۰۰۰۰ نفر در سرتاسر جهان رسیده بود. راینو ابزاری است برای طراحان شامل طراحان صنعتی، جواهرآلات، کفش، کشتی، هواپیما و معماران و… که قدرت نامحدودی را برای ترسیمات دو بعدی، مدل سازی، آنالیز برای ساخت، رندرینگ و انیمیشن در اختیار آنان قرار می دهد.

سیستم مدل سازی راینو بر اساس NURBS یا Non-uniform rational B- spline می باشد که یک مدل ریاضی است و معمولاً در گرافیک رایانه ای کاربرد دارد و برای ایجاد و نمایش منحنی ها و سطح ها استفاده می شود. توسعه NURBS در سال ۱۹۵۰ و توسط مهندسان و طراحان شاغل در صنایع دریایی و هوایی و شرکت های خودروسازی آغاز شد که طراحی و نمایش سطوح به صورت دقیق برایشان دارای اهمیت بود.

در ابتدا NURBS تنها در بسته های نرم افزاری CAD مرتبط با کارخانه های خودروسازی کاربرد داشت اما رفته رفته به عنوان جزئی از برنامه های گرافیکی استاندارد درآمد.

شعار راینو ازاین شعار راینو، Modeling Tools For Designer به راحتی می توان فهمید که بیشترین آمار کاربران راینو از طراحان صنعتی، جواهرآلات، کفش، کشتی، هواپیما، معماران، طراحان صحنه، مهندسین ساخت و تولید، بسته بندی و دیگر افرادی است که مستقیم یا غیر مستقیم با دنیای طراحی در ارتباط هستند. این افراد به ابزاری نیاز دارند که محدودیت های نرم افزارهای کاملاً مهندسی را نداشته، تا بتوانند به راحتی به ارائه ایده خود بپردازند. و از طرف دیگر دقت کافی را در ساخت داشته باشد.

تصاویری از محیط نرم افزار راینو :

نرم افزار راینو

 

دانلود راینو 5

 

طراحی با راینو

 

راینو سه بعدی

ویژگی های نرم افزار راینو:

بدون محدودیت (Uninhibited): مدلینگ آسان و به اصطلاح Free Form Modeling. یعنی ساخت هر شکلی که بتوانید آن را تجسم کنید.

دقت (Accuracy): دقت لازم را در طراحی، آنالیز و ساخت و تولید در اختیار کاربر قرار می دهد.

سازگاری (Compatibility): با تمام نرم افزارهای مربوط به طراحی،نقشه کشی، CAM، مهندسی، آنالیز، رندرینگ، انیمشن و تصویرسازی.

راحتی : (Accessible) در یادگیری و استفاده سرعت: سرعت در سیستم مدل سازی و همین طور در کارکرد نرم افزاری.

کم هزینه: هزینه کم در یادگیری و همین طور هزینه سیستمی که راینو احتیاج دارد. راینو احتیاج به سیستم سخت افزاری خاصی ندارد و با یک کامپیوتر معمولی راه اندازی می شود.

 پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی